Stetson Bennett, akıl sağlığı sorununun ardından Rams'a geri döndü

lusttforlife

New member
Salı günkü antrenmanın son tekrarı sırasında Rams'ın oyun kurucusu Stetson Bennett geri çekildi ve antrenör Sean McVay'in dikkatli gözetimi altında kaleciye uzun bir pas attı.

Bu sadece bir gelişimsel tatbikattı. Yine de bu, çaylak sezonunu NFL'nin futbol dışı sakatlık/hastalık listesinde geçirdikten sonra Rams'a dönen Bennett için ileriye doğru bir adım daha oldu.

Bennett daha sonra “Geri dönmek harika bir şey” dedi ve şunu ekledi: “Futbola geri dönmek harika. Sevdiğim şey bu ve bu yüzden oldukça tatlıydı.

Georgia'da iki kez ulusal şampiyon olan Bennett, futboldan uzak geçirdiği sezonun nedenini belirtmeyi reddetti ve birkaç kez futbolu “şirket içinde” tutmayı tercih ettiğini söyledi.

Bir muhabir, bunun zihinsel sağlığını iyileştirme kapsamına girdiğini söylemenin doğru olup olmayacağını sordu.

“Evet” dedi Bennett, “Ben de öyle derdim.”

Bennett'in takımdaki geleceği henüz belirlenmedi ancak McVay geçen hafta Bennett'in “birkaç güzel gün geçirdiğini ve onun burada olmasının iyi olduğunu” söyledi.

Rams, geçen yılki draftın dördüncü turunda Bennett'i Matthew Stafford'un yedeği ve muhtemelen onun halefi olarak seçmişti.

Bennett ilk iki sezon öncesi maçında olumlu işaretler verdi ancak Denver'daki sezon öncesi finalinde zorlandı. Sezon açılışından önce, belirtilmeyen bir sorun nedeniyle futbol dışı sakatlık/hastalık listesine alındı ve McVay, Bennett'in durumu hakkında tüm sezon boyunca belirsiz kaldı.

Geçen sezon öncesi güçlü başlayan ve finalde zorlanan Rams oyun kurucusu Stetson Bennett (13), sezon öncesi maçında Chargers'ın defans oyuncusu Brevin Allen'dan (90) kaçıyor.

(Ryan Sun / Associated Press)

Sezon ortasında Rams, Green Bay'deki yenilgi sırasında Stafford'un yerine kötü oynayan kıdemli Brett Rypien'ı takımdan çıkardı. Rams, kıdemli Carson Wentz ile sözleşme imzaladı ve Stafford, Rams'ı 10-7'lik bir rekora ve play-off'a çıkarmak için geri döndü.

Ancak Rams'ın yetenekli bir desteğe olan ihtiyacı, özellikle olası bir Super Bowl yarışmacısı olarak kabul edilecekleri bir sezona hazırlanırken, acil olmaya devam etti.

36 yaşındaki Stafford'un, Rams'ı Super Bowl zaferine götürdükten sonra imzaladığı uzatmanın bitmesine iki yılı kaldı. 15 yıllık usta oyuncu bu sezonun ötesinde maaş garantisi için baskı yapıyor ancak draft sırasında ortaya çıkan bir sorun McVay'in Rams'ın çözmeye çalıştığını kabul ettiği bir konu.

Mart ayında Rams, normal sezon ve play-off maçlarını kazanan deneyimli tecrübeli Jimmy Garoppolo ile sözleşme imzaladı. Ancak Garoppolo, Detroit Lions ve Arizona Cardinals'a karşı oynadığı ilk iki maçta, Las Vegas Raiders'da oynarken NFL'nin performans artırıcı maddeler politikasını ihlal ettiği için cezalıydı.

Dolayısıyla Bennett'in sezonun başında Stafford'a dahil olma yeteneği geçen sezona göre daha önemli olabilir.

Salı günü, Stafford ve Garoppolo tam takım antrenmanlarında tekrarlar alırken, bireysel periyotlarda işin çoğunu Bennett ve Dresser Winn üstlendi.

Rams hücum koordinatörü Mike LaFleur, Bennett'in “iyi bir yerde” olduğunu söyledi.

LaFleur, “Her gün işe odaklanarak, daha iyi olma niyetiyle geliyor ve bu adamlardan isteyebileceğiniz tek şey bu” dedi. “Eğer niyetleri doğruysa, ki Stet şu anda öyle, sorabileceğiniz tek şey bu ve kesinlikle bunu gösteriyor.”

26 yaşındaki Bennett, geçen hafta antrenmanın ilk gününde gergin olduğunu söyledi.

“Bir süredir futbol oynamamıştım ve erkeklerle toplu halde konuşmamıştım” dedi ve şunu ekledi: “İlk gün çok fazla sinir vardı ama geçti, sorunsuz bir şekilde diyemem ama daha iyi oldu her gün tıpkı senin bunu yapmaya çalıştığın gibi.

Georgia yerlisi olan Bennett, evde geçirdiği zamanın değerli olduğunu ve genel müdür Les Snead ve McVay'in “ve dahil olan herkesin” onun ayrılıp geri dönmesine izin vermesine müteşekkir olduğunu söyledi.

Uzakta geçirdiği zamanın futbolu sevdiğini pekiştirdiğini söyledi.

“Dünyayı ilk kez futbol olmadan görebiliyorsunuz – ilk kez olduğu gibi ve bunun nasıl bir şey olabileceğini” dedi ve ekledi, “Bu bana 'Hey, bu, sen istiyorsun' dedi. bunu yapmak için her gün çok çalışmak ve daha iyi olmak istersiniz. Onsuz farklıydı.” ”

Geri dönmeye hazır olduğunu nasıl biliyordu?

“İnsanın muhtemelen 'işeyeceğini ya da oradan kalkacağını' söyleyebilirim” dedi. “Bir noktada geri dönmen gerekiyordu.”

Artık geri döndüğü ve her zaman sevdiğini söylediği oyunu oynadığı için mutlu.

Uzakta kaldığı süre boyunca futbola nasıl baktığını şöyle anlattı: “Bunu sanırım her zaman gördüğüm gibi gördüm, sadece güzel bir oyun, takım arkadaşlarınızla ilişkiler kurun ve sonra gidip en iyilere karşı yarışın.” ve yapıp yapamayacağınızı öğrenin; bunu yapmaya geri dönmek beni heyecanlandırıyor.”