Rams'ın Matthew Stafford'ının sözleşmesi bir sezon daha uzatıldı

lusttforlife

New member
Matthew Stafford, Çarşamba günü Loyola Marymount'taki antrenman sahasına koştu ve hemen çapraz bir şekilde uzak uç bölgesinin arkasındaki ağırlık odasına doğru ilerledi.

Rams'ın yıldız oyun kurucusu, takımın ilk antrenman kampı antrenmanı için sahaya gülümseyerek dönmeden önce binanın içinde ve dışında egzersizler yaptı.

36 yaşındaki Stafford'un adımlarında belirgin bir sıçrama vardı.

Ve neden olmasın?

Önceki gün, aylarca hareketsizlikten sonra Rams sonunda pes etti ve sözleşmesini yeniden düzenledi.

İster anlaşma olsun, ister 16. sezonuna hazırlanmanın heyecanı olsun, Stafford 90 dakikalık antrenman boyunca enerjik göründü.

“Burada futbol oynamaktan mutluyum,” dedi. “Bunu yapmayı seviyorum, bunu bu grupla yapmayı seviyorum ve önümüzdeki yıl için heyecanlıyım.”

Yaklaşık 30 saat önce, Stafford'un eğitim kampına katılıp katılmayacağı konusunda hala bir soru vardı. Ancak Rams, Stafford ve menajeri, oyuncuların rapor vermesi için son tarihin yaklaşmasıyla Salı günü bir anlaşmaya vardı ve sezon dışı bir destanı sonlandırdı.

Overthecap.com'a göre Stafford'un bu sezon 31 milyon dolar kazanması ve 49,5 milyon dolarlık bir maaş sınırına sahip olması bekleniyor.

Bilgi sahibi bir kaynağın aktardığına göre, Stafford'un Rams'i Super Bowl şampiyonluğuna taşıdıktan sonra 2022'de imzaladığı uzatma sözleşmesinde iki yıl daha kalmıştı ancak 2025'teki 27 milyon dolarlık maaşının sadece 15 milyon doları, 2026'daki 26 milyon dolarının ise hiçbiri garanti edilmedi.

Rams'in geniş alıcıları (soldan sağa) Cooper Kupp ve Tutu Atwell ile sıkı uç Davis Allen antrenman sahasının kenar çizgisinde sohbet ediyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Antrenör Sean McVay Salı günü Stafford'un sözleşme uzatması değil, ayarlaması aldığını söyledi.

Stafford istediğini elde etti mi?

Stafford, bunun iyi bir anlaşma olduğunu söyleyerek başladı ancak ayrıntıya girmedi.

“Bulunduğum yerden mutluyum,” dedi. “Burada olmaktan mutluyum. Oynamaktan mutluyum. Bu yıl futbol oynamaktan heyecan duyuyorum ve benim için en önemli şey bu.”

Kamp açılmadan önce müzakerelerin son saatlere geldiğini bilmek ne kadar stresliydi?

Stafford, “Geçimimi oldukça stresli bir şeyle sağlıyorum, bu yüzden bu tür şeylere alışkınım,” diye espri yaptı ve ekledi, “Anlık duygularımı burada veya orada tekrar tekrar yaşamakla ilgilenmiyorum, ancak bu takımı zorlamak ve bu adamlarla bir sezon daha oynamakla ilgileniyorum.”

Tam takım antrenmanları sırasında Stafford, onu 2009 NFL draftında en iyi seçim yapan ve uzun kariyeri boyunca onu ayakta tutan kol yeteneğini sergiledi. Deneyimli Cooper Kupp ve ikinci yıl profesyonel Puka Nacua ile senkronizeydi, Nacua'yı yan çizgi boyunca etkileyici bir omuz üstü yakalama ve ortadan bir dart için buldu.

Stafford'un tek bariz hatası, defans oyuncusu Ernest Jones IV'ün kestiği bir pası yanlış atmasıydı.

Stafford, antrenmanını sıkı uç Davis Allen'a attığı gol pasıyla tamamladı.

“Emri, iletişimi,” dedi McVay. “Bazı ilerlemeleri gerçekten iyi atlattığını düşündüm.”

Vesaire.

Dizinden ameliyat geçiren sıkı uç Tyler Higbee, fiziksel olarak oynayamayacaklar listesinde. … McVay, defans oyuncusu Kobie Turner'ın kasık sorunu nedeniyle antrenmana çıkmadığını söyledi. … Geçtiğimiz sezon Buffalo Bills'te oynarken sezon sonu Aşil tendonu sakatlığı geçiren köşe bek Tre'Davious White, tam takım antrenmanlarına katıldı.